Studijos Prancūzijoje

Prancūzijoje aukštąjį mokslą studijuoja 2,5 mln. studentų, iš kurių 12% yra atvykę iš užsienio. Šioje šalyje yra daugiau nei 3500 valstybinių ir privačių aukštojo mokslo institucijų: 72 universitetai, daugiau nei 25 fakultetiniai miesteliai, 271 doktorantūros mokyklos, 227 inžinerijos mokyklos, įgaliotos suteikti pripažintą visoje Europos Sąjungoje inžinieriaus akreditaciją, 220 verslo ir vadybos mokyklų, 45 meno mokyklos, 22 architektūros mokyklos ir 3000 privačių mokyklų ir institutų. Profesinis išsilavinimas trunka 2, aukštasis Bakalauro 3, Magistro 2 ir Doktorantūros 3 metus. Nors Prancūzijos institucijos turi apie 1200 programų anglų kalba, studentai, kurie rinksis studijas prancūzų kalba, atminkite, jog turėsite pateikti dokumentą, patvirtinantį prancūzų kalbos lygį. Jį galite gauti laikydami oficialų prancūzų kalbos egzaminą arba testą, pvz., DELF, DALF, TCF arba TEF. B1 arba B2 lygis rekomenduojamas studijuojant bakalauro ir magistro laipsnius, ypač humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. B2 lygis reikalingas stojant į 1 kursą pagal DAP (demande d'admission préalable - preliminarus prašymas priimti). Kai kurie Prancūzijos aukštojo mokslo institutai konkrečioms programoms gali reikalauti aukštesnio lygio - C1 arba C2.

Kaina

Valstybiniuose universitetuose Europos Sąjungos piliečiams studijos yra nemokamos ir reikia padengti tik registracinius mokesčius - Bakalauro studijoms 170 eurų, Magistro studijoms 243 eurai ir inžinerijos studijoms 601 euras per metus. Taip pat svarbu pabrėžti, jog dauguma nemokamų programų yra dėstomos prancūzų kalba. Studijų kaina privačiuose universitetuose gali svyruoti nuo 10 000 - 30 000 eurų per metus.

Populiariausi ir žinomiausi universitetai

  • Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne
  • Sorbonne University
  • Université PSL
  • Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales
  • Sciences Po


Kodėl verta pasitarti su konsultantu prieš išvykstant studijuoti į Prancūzijoje?

Tinkamiausias universitetas

Kai kurie studentai nuvertina savo galimybes studijuoti lyderiaujančiuose pasaulio universitetuose, o kiti - iki galo neįsigilina į griežtus stojimo proceso reikalavimus. Konsultacijose mes kartu išaiškiname, kokius, studijoms ir sėkmingam stojimo procesui, akademinius ir asmeninius įgūdžius turi būsimasis studentas. Tai padidina tiek sėkmingo stojimo, tiek optimalaus universiteto pasirinkimo tikimybę.

Nepriekaištinga paraiška

Kiekvienas universitetas stojimo procesą vykdo skirtingai, tad kartu pasirūpinsime, kad pateiktume aukščiausios kokybės aplikaciją, kuri sulauks sėkmės. Dažniausiai, vieni iš pagrindinių paraiškos elementų - motyvacinis ir rekomendacinis laiškai. Paruošime juos taip, kad ne tik atspindėtų būsimo studento stiprybes, bet ir atitiktų vidinius universiteto atrankos standartus.

Palankus finansavimas
Jei universitetas numato - pasirūpinsime sklandžiu stipendijos gavimo procesu, kad studijos atsieitų kuo pigiau. Taip pat, išsiaiškinsime, kokios šiuo metu yra studijų finansavimo galimybės ir ar atitinkate kriterijus jai gauti. Esant poreikiui, parekomenduosime privačias institucijas, teikiančias studijų paskolas. Padėsime sutvarkyti visą dokumentaciją, kuri garantuos poreikius atitinkančio finansavimo gavimą.

Procesas

Nuo susipažinimo iki svajonių studijų - vos keli žingsniai

Pirmoji konsultacija

Pradinio susitikimo metu susipažinsime ir apžvelgsime lūkesčius, gebėjimus ir finansines galimybes - kriterijus, kurie leis išsirinkti tinkamiausią mokymosi įstaigą. Šios konsultacijos metu papasakosiu apie pagrindinius studijų užsienyje pasirinkimo aspektus, supažindinsiu su skirtingų šalių švietimo sistemų skirtumais ir nurodysiu, į ką atkreipti dėmesį domintis asmeniškai.

Antroji, nemokama, konsultacija

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais. Per konsultacijas aptarti ir papildomi studijų variantai bus atsiųsti el. paštu.

Pasirinkimas

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais.

Dokumentų tvarkymas

Neribotą susitikimų skaičių skirsime dokumentų, reikalingų stojimui, rinkimui, taisymui ir tvarkymui. Atrinksime ir versime akademinius rašto darbus, rašysime motyvacinius ir gausime rekomendacinius laiškus. Visi šie dokumentai turi būti pateikti nepriekaištinga užsienio kalba, todėl tam skirsime ypatingą dėmesį.

Stojimo paraiškos pateikimas

Laikydamiesi mokymo įstaigos nurodytų terminų, užpildysime visus stojimui reikalingus prašymus ir formas. Patikrinsime motyvacinius ir rekomendacinius laiškus, kad jie atitiktų reikalavimus ir būtų konkurencingi, juos pateiksime.

Rezultatai ir finansinių dokumentų tvarkymas

Gavę užsienio universitetų atsakymus, diskutuosime ir atrinksime mokymo įstaigą, kurios stojimo procesą tęsime. Jei reikalinga, pateiksime prašymus finansinei studijų paramai, stipendijoms - stengsimės užtikrinti kuo palankesnes finansavimo sąlygas. Esant poreikiui, pateiksime privačių finansavimo įstaigų pasiūlymus.

Papildomi dokumentai ir pasiruošimas gyvenimui užsienyje

Priklausomai nuo šalies, kurioje bus studijuojama, gali būti reikalinga studento viza - kartu užpildysime prašymus jai gauti. Taip pat, tarsimės, kur ir kaip geriausia ieškoti būsto, kaip užsiregistruoti naujoje gyvenamojoje vietoje, koks draudimas reikalingas, kaip geriausia nuvykti į studijų vietą.

Studijos!

Nenutrauksime ryšio ir studijoms prasidėjus. Iškilus nesklandumams, suteiksiu visas reikalingas konsultacijas, remdamasis patirtimi, kurią sukaupiau 10 metų konsultuodamas studijuojančius užsienyje lietuvius.