Vidurinis mokslas užsienyje

Jei dar mokykloje supratote, kad turite ambicingų akademinių tikslų, mokyklos baigimas užsienyje gali padėti pasiekti juos lengviau. Dažnai lietuviai renkasi mokyklą baigti Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kanadoje, Australijoje ar kitose šalyse, kur įsikūrę geriausi pasaulio universitetai.

Vienas iš didžiausių iššūkių renkantis vidurinį mokslą yra pasverti, kokia mokymosi labiausiai atitiks jūsų lūkesčius. Populiariausios programos yra IB (International Baccalaureate) - Tarpautinio bakalaureato programa, sukurta šveicarų, A-level, sukurta britų, ir AP (Advanced placement), sukurta amerikiečių. Tarptautinės mokyklos gali turėti vieną arba daugiau programų, kurių pasirinkimas nulems ir ateities studijas.

Vidurinio mokslo užbaigimas užsienyje gali padėti išvengti situacijų, kuomet užsienio universitetas nepripažįsta Lietuvos mokyklos baigimo atestato ir apsunkina stojimo procesą. Tai taip pat puikus būdas patobulinti užsienio kalbos gebėjimus, susipažinti su šalies kultūra

Valstybinėse mokyklose užsienio šalyse mokslas yra nemokamas, bet į kaikurias šalis. Kaip ir įprasta, privačiose mokyklose už mokslą reikia mokėti, o kaina priklauso nuo valstybės bei mokyklos tipo. Ketinant baigti mokyklą užsienyje, verta atsižvelgti ir į būsto nuomos, maisto ir kitų išlaidų skirtumus.

Svarstydami į kokią vidurinę mokyklą stoti, galite rinktis bendrojo pobūdžio lavinimą arba mokyklą, kuri siūlo sustiprintas skirtingas sritis: tiksliuosius mokslus, humanitarinius mokslus ar meną. Mokyklos pasirinkimą dažniausiai nulemia moksleivio gebėjimai bei tolimesni studijų planai.

Daugiau nei 10 metų dirbdamas su šimtais užsienio švietimo įstaigų sukaupiau žinias, kuriomis dalinuosi su būsimais moksleiviais ir studentais. Užsiregistruokite konsultacijai, jei jums reikalinga pagalba renkanti mokyklą, norite geriau suprasti užsienio valstybių švietimo sistemų ypatumus ir būti tikri dėl pasirinkimo, kuris nulems būsimas studijas bei karjerą.

Procesas

Pirmoji konsultacija

Pradinio susitikimo metu susipažinsime ir apžvelgsime lūkesčius, gebėjimus ir finansines galimybes - kriterijus, kurie leis išsirinkti tinkamiausią mokymosi įstaigą. Šios konsultacijos metu papasakosiu apie pagrindinius studijų užsienyje pasirinkimo aspektus, supažindinsiu su skirtingų šalių švietimo sistemų skirtumais ir nurodysiu, į ką atkreipti dėmesį domintis asmeniškai.

Antroji, nemokama, konsultacija

Aptarsime potencialių mokyklų pasirinkimą.

Pasirinkimas

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais.

Dokumentų tvarkymas

Neribotą susitikimų skaičių skirsime dokumentų, reikalingų stojimui, rinkimui, taisymui ir tvarkymui. Atrinksime ir versime akademinius rašto darbus, rašysime motyvacinius ir gausime rekomendacinius laiškus. Visi šie dokumentai turi būti pateikti nepriekaištinga užsienio kalba, todėl tam skirsime ypatingą dėmesį.

Stojimo paraiškos pateikimas

Laikydamiesi mokymo įstaigos nurodytų terminų, užpildysime visus stojimui reikalingus prašymus ir formas. Patikrinsime motyvacinius ir rekomendacinius laiškus, kad jie atitiktų reikalavimus ir būtų konkurencingi, juos pateiksime.

Rezultatai ir finansinių dokumentų tvarkymas

Gavę užsienio universitetų atsakymus, diskutuosime ir atrinksime mokymo įstaigą, kurios stojimo procesą tęsime. Jei reikalinga, pateiksime prašymus finansinei studijų paramai, stipendijoms - stengsimės užtikrinti kuo palankesnes finansavimo sąlygas. Esant poreikiui, pateiksime privačių finansavimo įstaigų pasiūlymus.

Papildomi dokumentai ir pasiruošimas gyvenimui užsienyje

Priklausomai nuo šalies, kurioje bus studijuojama, gali būti reikalinga studento viza - kartu užpildysime prašymus jai gauti. Taip pat, tarsimės, kur ir kaip geriausia ieškoti būsto, kaip užsiregistruoti naujoje gyvenamojoje vietoje, koks draudimas reikalingas, kaip geriausia nuvykti į studijų vietą.

Studijos!

Nenutrauksime ryšio ir studijoms prasidėjus. Iškilus nesklandumams, suteiksiu visas reikalingas konsultacijas, remdamasis patirtimi, kurią sukaupiau 10 metų konsultuodamas studijuojančius užsienyje lietuvius.