Vadovų magistrantūra – MBA – užsienyje

Vadovų magistrantūra (angliškai: Masters of Business Administration) - studijos, skirtos esamiems ir būsimiems privataus ar viešojo sektoriaus vadovams. Vienerius ar dvejus metus trunkanti studijų programa suteikia visas reikalingas žinias, siekiantiems efektyviai valdyti organizacijas: jos metu mokomasi finansų, rinkodaros, personalo vadybos ir kitų dalykų.

Pasaulyje galima rasti keletą tūkstančių MBA programų, o didelė dalis jų yra dėstomos anglų kalba. Pastaruoju metu populiarėja ir nuotolinės vadovų magistrantūros studijos, pritaikytos intensyvų darbo ir gyvenimo ritmą turintiems vadovams.

Didžiausias šios populiarios magistrantūros srities privalumas - sustiprinti lyderystės įgūdžiai, kurie nulemia, kad MBA studijas baigę žmonės uždirba ženkliai daugiau nei šio laipsnio neturintys specialistai. Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti tyrimai rodo, kad uždarbis tarp MBA diplomą turinčių ir neturinčių profesionalų vidutiniškai gali skirtis net du kartus.

Be to, vadovų magistrantūros studijos yra vieta, kur mezgasi verslo ir profesinės pažintys. Šias programas dėsto žinomi verslininkai, ekonomistai ir kiti savo sričių ekspertai.

MBA studijų kaina skiriasi priklausomai nuo pasirinkto universiteto bei šalies. Atrankos į šias studijas kriterijai apima kalbos žinias, taip pat prašoma turėti bent keletą metų vadovavimo ar vadybinio darbo patirties. Kai kuriais atvejais atrankos metu prašoma išlaikyti loginių gebėjimų ir matematikos testus (GRE, GMAT).

Jei savo karjerą norite sustiprinti vadovų magistrantūros metu įgytomis žiniomis, registruokitės konsultacijai. Padėsiu išsirinkti studijas, kurios derės su jūsų dabartinėmis darbo sąlygomis ir ateities tikslais bei užtikrinsiu, kad stojimo procesas jums bus paprastas ir aiškus.