Studijos JAV

Jungtinėse Amerikos Valstijose yra įsikūrę įtakingiausi pasaulio universitetai: IVY lyga ir kitos nuo jos neatsiliekančios mokslo įstaigos. Įgytas išsilavinimas JAV universitete - sėkmingos karjeros ir gilių žinių garantas, kuris leis ne tik įsitvirtinti JAV, bet sklandžiai mokytis ir dirbti bet kurioje pasaulio šalyje.

Kaina:

JAV nemokamų studijų galimybių nėra. Bakalauro studijos kainuoja 15 000 iki 70 000 JAV dolerių, o magistro - 20 000 -70 000 dol. Skirtingo lygio universitetai JAV taiko skirtingas finansavimo galimybes. Žemiau reitinguojamos aukštojo mokslo įstaigos gali kompensuoti iki 70 proc. studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje kainos, o lyderiaujantys universitetai skiria paramą, kuri siekia iki 30 proc. bendros kainos. Nepaisant to, ypač gabiems studentams dažnai taikomos vardinės stipendijos, kurios gali padengti ir pilną studijų kainą.

Populiariausi ir žinomiausi universitetai

  • Harvardo Universitetas
  • Masačusetso technologijos institutas
  • Jeilio Universitetas
  • Prinstono Universitetas
  • Kolumbijos Universitetas

Norint aplikuoti į JAV universitetų paramą reikia užpildyti CSS Profile. CSS Profile yra sistema, naudojama daugumoje JAV universitetų ir kolegijų, kad galėtų įvertinti studentų finansinius poreikius ir pasiūlyti finansinę pagalbą. Tai yra papildoma finansinės paramai skirto forma, kurią turi užpildyti studentai, norintys gauti finansinę parama iš JAV universitetų ir kolegijų. CSS Profile forma paprastai turi daugiau klausimų apie studento finansinę padėtį ir šeimos pajamas nei Federalinė studentų finansavimo aplikacijos forma (FAFSA). CSS Profile forma reikalinga tam, kad universitetai galėtų nustatyti, ar studentui reikia finansinės pagalbos ir kokio dydžio stipendijos ar skolos reikia suteikti. Studentai, norintys gauti finansinę parama iš JAV universitetų ir kolegijų, dažniausiai turi užpildyti abi formas: FAFSA ir CSS Profile. 


Kodėl verta stoti į JAV aukštojo mokslo įstaigas su konsultanto pagalba?

Tinkamiausias universitetas

Kai kurie studentai nuvertina savo galimybes studijuoti lyderiaujančiuose pasaulio universitetuose, o kiti - iki galo neįsigilina į griežtus stojimo proceso reikalavimus. Konsultacijose mes kartu išaiškiname, kokius, studijoms ir sėkmingam stojimo procesui, akademinius ir asmeninius įgūdžius turi būsimasis studentas. Tai padidina tiek sėkmingo stojimo, tiek optimalaus universiteto pasirinkimo tikimybę.

Nepriekaištinga paraiška

Kiekvienas universitetas stojimo procesą vykdo skirtingai, tad kartu pasirūpinsime, kad pateiktume aukščiausios kokybės aplikaciją, kuri sulauks sėkmės. Dažniausiai, vieni iš pagrindinių paraiškos elementų - motyvacinis ir rekomendacinis laiškai. Paruošime juos taip, kad ne tik atspindėtų būsimo studento stiprybes, bet ir atitiktų vidinius universiteto atrankos standartus.

Palankus finansavimas
Jei universitetas numato - pasirūpinsime sklandžiu stipendijos gavimo procesu, kad studijos atsieitų kuo pigiau. Taip pat, išsiaiškinsime, kokios šiuo metu yra studijų finansavimo galimybės ir ar atitinkate kriterijus jai gauti. Esant poreikiui, parekomenduosime privačias institucijas, teikiančias studijų paskolas. Padėsime sutvarkyti visą dokumentaciją, kuri garantuos poreikius atitinkančio finansavimo gavimą.

Procesas

Pirmoji konsultacija

Pradinio susitikimo metu susipažinsime ir apžvelgsime lūkesčius, gebėjimus ir finansines galimybes - kriterijus, kurie leis išsirinkti tinkamiausią mokymosi įstaigą. Šios konsultacijos metu papasakosiu apie pagrindinius studijų užsienyje pasirinkimo aspektus, supažindinsiu su skirtingų šalių švietimo sistemų skirtumais ir nurodysiu, į ką atkreipti dėmesį domintis asmeniškai.

Antroji, nemokama, konsultacija

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais. Per konsultacijas aptarti ir papildomi studijų variantai bus atsiųsti el. paštu.

Pasirinkimas

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais.

Dokumentų tvarkymas

Neribotą susitikimų skaičių skirsime dokumentų, reikalingų stojimui, rinkimui, taisymui ir tvarkymui. Atrinksime ir versime akademinius rašto darbus, rašysime motyvacinius ir gausime rekomendacinius laiškus. Visi šie dokumentai turi būti pateikti nepriekaištinga užsienio kalba, todėl tam skirsime ypatingą dėmesį.

Stojimo paraiškos pateikimas

Laikydamiesi mokymo įstaigos nurodytų terminų, užpildysime visus stojimui reikalingus prašymus ir formas. Patikrinsime motyvacinius ir rekomendacinius laiškus, kad jie atitiktų reikalavimus ir būtų konkurencingi, juos pateiksime.

Rezultatai ir finansinių dokumentų tvarkymas

Gavę užsienio universitetų atsakymus, diskutuosime ir atrinksime mokymo įstaigą, kurios stojimo procesą tęsime. Jei reikalinga, pateiksime prašymus finansinei studijų paramai, stipendijoms - stengsimės užtikrinti kuo palankesnes finansavimo sąlygas. Esant poreikiui, pateiksime privačių finansavimo įstaigų pasiūlymus.

Papildomi dokumentai ir pasiruošimas gyvenimui užsienyje

Priklausomai nuo šalies, kurioje bus studijuojama, gali būti reikalinga studento viza - kartu užpildysime prašymus jai gauti. Taip pat, tarsimės, kur ir kaip geriausia ieškoti būsto, kaip užsiregistruoti naujoje gyvenamojoje vietoje, koks draudimas reikalingas, kaip geriausia nuvykti į studijų vietą.

Studijos!

Nenutrauksime ryšio ir studijoms prasidėjus. Iškilus nesklandumams, suteiksiu visas reikalingas konsultacijas, remdamasis patirtimi, kurią sukaupiau 10 metų konsultuodamas studijuojančius užsienyje lietuvius.