Studijos Airijoje

Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos sąjungos, Airija tampa viena iš patraukliausių šalių studijuoti. Pagrindinės to priežastys yra studijų programų pasirinkimas ir prieinamos studijų kainos Europos Sąjungos piliečiams, bei paskutinius 3 metus gyvenusiems Europos Sąjungos teritorijoje. Aukštąjį mokslą Airijoje daugiausia teikia universitetai, technologijos institutai ir koledžai. Nemažai kitų, trečiojo lygio institucijų teikia specializuotą išsilavinimą, tokiose srityse kaip menas ir dizainas, medicina, verslo studijos, turizmo valdymas, teologija, muzika ir teisė. Labiausiai į šią šalį turėtų atkreipti dėmesį studentai, kurie nori studijuoti anglų kalba šias programas: architektūrą, mediciną, psichologiją, sveikatos mokslus, inžineriją ir gamtos mokslus. Žinoma kitos nepaminėtos studijų programos taip pat yra kokybiškos, tačiau išvardintos yra sunkiau randomos kitose šalyse, kad būtų dėstomos anglų kalba ir turėtų akreditaciją pripažintą visose Europos sąjungos šalyse.

Kaina

Europos sąjungos piliečiams bakalauro studijos gali kainuoti nuo 0 - 3000€ . Kaina priklauso nuo gaunamos SUSI paramos, o ji - nuo studento šeimos pajamų kuri neturi viršyti €24,500 per metus. Magistro studijų kaina gali svyruoti nuo 0 - 9000€ ir busimi magistrantai taip pat gali aplikuoti į paramą ir gauti 3500 - 6,270€, kuri pilnai arba dalinai padengs studijų kainą ir taip pat priklausys nuo metinių pajamų. SUSI yra valstybinė institucija teikianti finansinę paramą būsimiems studentams, tad pilnai apsisprendusiems studijuoti Airijoje rekomenduojami į SUSI paramą aplikuoti kuo anksčiau, kadangi procesas gali užtrukti iki poros mėnesių.

Populiariausi ir žinomiausi universitetai

  • Trinity College Dublin
  • University College Cork
  • University College Dublin
  • National University of Ireland Galway
  • Dublin City University


Kodėl verta pasitarti su konsultantu prieš išvykstant studijuoti į Airijoje?

Tinkamiausias universitetas

Kai kurie studentai nuvertina savo galimybes studijuoti lyderiaujančiuose pasaulio universitetuose, o kiti - iki galo neįsigilina į griežtus stojimo proceso reikalavimus. Konsultacijose mes kartu išaiškiname, kokius, studijoms ir sėkmingam stojimo procesui, akademinius ir asmeninius įgūdžius turi būsimasis studentas. Tai padidina tiek sėkmingo stojimo, tiek optimalaus universiteto pasirinkimo tikimybę.

Nepriekaištinga paraiška

Kiekvienas universitetas stojimo procesą vykdo skirtingai, tad kartu pasirūpinsime, kad pateiktume aukščiausios kokybės aplikaciją, kuri sulauks sėkmės. Dažniausiai, vieni iš pagrindinių paraiškos elementų - motyvacinis ir rekomendacinis laiškai. Paruošime juos taip, kad ne tik atspindėtų būsimo studento stiprybes, bet ir atitiktų vidinius universiteto atrankos standartus.

Palankus finansavimas
Jei universitetas numato - pasirūpinsime sklandžiu stipendijos gavimo procesu, kad studijos atsieitų kuo pigiau. Taip pat, išsiaiškinsime, kokios šiuo metu yra studijų finansavimo galimybės ir ar atitinkate kriterijus jai gauti. Esant poreikiui, parekomenduosime privačias institucijas, teikiančias studijų paskolas. Padėsime sutvarkyti visą dokumentaciją, kuri garantuos poreikius atitinkančio finansavimo gavimą.

Procesas

Pirmoji konsultacija

Pradinio susitikimo metu susipažinsime ir apžvelgsime lūkesčius, gebėjimus ir finansines galimybes - kriterijus, kurie leis išsirinkti tinkamiausią mokymosi įstaigą. Šios konsultacijos metu papasakosiu apie pagrindinius studijų užsienyje pasirinkimo aspektus, supažindinsiu su skirtingų šalių švietimo sistemų skirtumais ir nurodysiu, į ką atkreipti dėmesį domintis asmeniškai.

Antroji, nemokama, konsultacija

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais. Per konsultacijas aptarti ir papildomi studijų variantai bus atsiųsti el. paštu.

Pasirinkimas

Išsirinkus geidžiamiausias aukštojo mokslo institucijas, į kurias teiksime stojimo paraiškas, reikės užpildyti specialią formą, kuria vadovaujantis bus sudarytas veiksmų ir užduočių planas su konkrečiais žingsniais ir terminais.

Dokumentų tvarkymas

Neribotą susitikimų skaičių skirsime dokumentų, reikalingų stojimui, rinkimui, taisymui ir tvarkymui. Atrinksime ir versime akademinius rašto darbus, rašysime motyvacinius ir gausime rekomendacinius laiškus. Visi šie dokumentai turi būti pateikti nepriekaištinga užsienio kalba, todėl tam skirsime ypatingą dėmesį.

Stojimo paraiškos pateikimas

Laikydamiesi mokymo įstaigos nurodytų terminų, užpildysime visus stojimui reikalingus prašymus ir formas. Patikrinsime motyvacinius ir rekomendacinius laiškus, kad jie atitiktų reikalavimus ir būtų konkurencingi, juos pateiksime.

Rezultatai ir finansinių dokumentų tvarkymas

Gavę užsienio universitetų atsakymus, diskutuosime ir atrinksime mokymo įstaigą, kurios stojimo procesą tęsime. Jei reikalinga, pateiksime prašymus finansinei studijų paramai, stipendijoms - stengsimės užtikrinti kuo palankesnes finansavimo sąlygas. Esant poreikiui, pateiksime privačių finansavimo įstaigų pasiūlymus.

Papildomi dokumentai ir pasiruošimas gyvenimui užsienyje

Priklausomai nuo šalies, kurioje bus studijuojama, gali būti reikalinga studento viza - kartu užpildysime prašymus jai gauti. Taip pat, tarsimės, kur ir kaip geriausia ieškoti būsto, kaip užsiregistruoti naujoje gyvenamojoje vietoje, koks draudimas reikalingas, kaip geriausia nuvykti į studijų vietą.

Studijos!

Nenutrauksime ryšio ir studijoms prasidėjus. Iškilus nesklandumams, suteiksiu visas reikalingas konsultacijas, remdamasis patirtimi, kurią sukaupiau 10 metų konsultuodamas studijuojančius užsienyje lietuvius.