.Studijos Australijoje - vidurinis, profesinis ir aukštasis mokslas.

11/26/2022

Praėjusį mėnesį "UniExpert" dalyvavo vidurinio, profesinio ir aukštųjų mokyklų parodoje kuriame buvo daugiau nei 120 švietimo institucijų iš Australijos ir Naujosios Zelandijos. Teko aplankyti švietimo ir industrinius partnerius Adelaidėje, Australijoje, kad sužinoti daugiau apie darbo galimybes tarptautiniams studentams ir absolventams Pietų Australijos dalyje. Nors Adelaidė buvo pagrindinė ir ilgiausiai lankyta lokacija, pasinaudojus proga teko aplankyti keletą institucijų populiariausiuose Australijos miestuose Melburne, bei Sidnėjuje. 

Mokymosi struktūra

Po mokyklos arba jos metu visu pirma mokiniai turi galimybę pasirinkti profesinį mokymą (VET) ir išsirinkti naudingą rinkai specialybę, kuri padeda greitai susirasti gerai apmokamą darbą, bei įgyti darbo patirties. Beja profesinės studijos yra labai populiarios Australijoje, jas 2015 m. pasirinko net 4.5 mln. studentų. Po mokyklos arba jau studijuojantys profesinėse mokyklose, koledžuose turi galimybę persikelti į universitetus, dauguma profesinių mokyklų ir koledžai turi tiesioginius kontraktus su universitetais ir studentai iškarto po mokslų, jau žino kur toliau tęs savo studijas. Apačioje rasite kvalifikacijų eiliškumą, pabaigus vieną galima perskelti į aukštesnį lygi, svarbu žinoti koks jūsų pagrindinis tikslas, kad nuspręsti kuria linkme eiti, kokias kvalifikacijas rinktis bei kiek laiko ir pinigų turėsite į tai investuoti. 

Kvalifikacijų tipai trukmė ir eiliškumas:
Lygis 3 Certificate III 1 - 2 metai;
Lygis 4 Certificate IV 0.5 - 2 metai;
Lygis 5 Diploma 1 - 2 metai;
Lygis 6 Associate degree Advanced diploma 2 metai;

Lygis 7 Bachelor Degree 3 metai;
Lygis 8 Graduate Certificate / Diploma  1 metai;
Lygis 9 Masters degree 1 - 2 metai;
Lygis 10 Doctoral degree 3-6 metai.


Universitetai

Kaip visada aukščiausiai reitinguojami ir vertinami pasauliniuose reitinguose yra tiriamojo tipo universitetai. Aukščiausius rezultatus demonstruojantys studentai dažniausiai taikosi vieną iš aštuoneto grupės universitetų "Group of Eight" kuriuos matote išvardintus apačioje. Tai yra prestižinis aštuonetas kuris yra ramiamas valstybės ir kurių programas galite rasti tarp top 50 geriausių universitetų pasaulyje. Kelionės metu teko apsilankyti Adelaidės, Sidnėjaus ir Melburno universitetų miesteliuose, kurie tiesą pasakius yra milžiniški. Kalbant paprastai apie studijų kainas, ne kiekvienas tarptautinis studentas studijas renkasi universitete, nes metinė studijų kaina svyruoja nuo 25.000 - 60.000 AUD per metus. Taip pat galima rasti profesinių mokyklų, koledžų kurių kainos svyruotu nuo 6.000 iki 18.000 AUD tūkst per metus. 

Alternatyvos: Koledžai 

Australijoje yra daug profesinių koledžų kurie gali suteikti kokybiškas studijas ir parengimą darbo rinkai. Studijos gali trukti nuo apytiksliai nuo 1 iki 3 metų priklausomai kokį laipsnį norėsite įgyti, bei koks būtent reikalingas darbo rinkoje. Tai pat reikia nepamiršti, jog Australijoje viza yra vienas svarbiausių faktorių, tad ilgesnės studijos jums suteiks galimybę ilgiau pasilikti šalyje, bei turėsite galimybę aplikuoti į pastovaus gyventojo statusą, įgyvendinę tam tikrus kriterijus 4 metų eigoje. Pateikiu keletą koledžų pavydžių.


Australian College of Information Technology (ACIT) and Institute of Film and Television (IFTV) 

Australijos informacinių technologijų koledžas (ACIT) ir Kino, televizijos institutas (IFTV) yra Australijos vyriausybės registruota mokymo organizacija, kuri yra akredituota ir teikia kokybišką išsilavinimą. 2 metų programos paketas kainuoja nuo 20100 iki 34600 AUD. Pagrindinės programos kurias dėsto ši institucija yra: Informacinės technologijos, verslo srities programos, skaitmeninio video kūrimo ir redagavimo programos.


Kaplan Business school

"Kaplan Business School" yra pasauliniu mastu pripažinta aukštojo mokslo laipsnių teikėja Australijoje ir siūlo verslo, apskaitos, rinkodaros, vadybos, turizmo, verslumo, sveikatos paslaugų, skaitmeninio valdymo, analizės, projektų valdymo ir lyderystės bakalauro ir magistrantūros kursus. 3 metų bakalauro programa kainuos apie 57,000 AUD, 2 metų magistras 45,000 AUD. 

Ironwood Institute

Ironwood stabiliai augo per pastarąjį dešimtmetį nuo savo veiklos pradžios 2009 m. ir įsitvirtino kaip sodininkystės, želdinimo ir ukininkystės studijų lyderė Pietų Australijoje. Mūsų studentai taip pat gali lankyti lyderystės ir vadybos bei rinkodaros ir komunikacijos kursus. Ironwood taip pat turi sutartis su University of Adelaidė kuris priklauso elitiniam aštuonetui "Group of Eight" ir Torrens university. Tad Ironwood yra netik kokybiška institucija, bet ir puikus tramplynas į vieną geriausių Australijos universitetų. 

Aprašyme pateikta tik keletas pavydžių iš 120 institucijų, tad jei yra susidomėjimas, viduriniu profesiniu ar aukštuoju mokslų Australijoje registruokitės į individualią konsultaciją po kurios jums bus pateikti jums pritaikyti pasiūlymai.