Motyvacinis laiškas

12/16/2022

Motyvacinis laiškas universitetui yra dokumentas, kuriame nagrinėjamas tavo asmeninis ir akademinis pasirengimas studijuoti universitete ir kodėl turėtum būti priimtas į tam tikrą programą. Norint parašyti gerą motyvacinį laišką, rekomenduoju laikytis šių patarimų:

  1. Nustatyk tikslą: kodėl nori studijuoti universitete ir kokios programos nori lankyti? Nuspręsk, ką nori pasiekti studijų metu ir po jų baigimo.

  2. Rašyk asmeniškai: motyvacinis laiškas yra tavo galimybė pristatyti save ir parodyti, kodėl esi tinkamas kandidatas. Būk asmeniškas ir atviras, rašyk apie savo asmenines patirtis, pasiekimus ir interesus.

  3. Parodyk savo pasirengimą: ne tik rašyk apie savo akademinius pasiekimus, bet ir apie savo akademinį pasirengimą. Nurodyk, kokius kursus ir projektus esi lankęs, ir kaip jie tave paruošė studijoms universitete.

  4. Nurodyk, kodėl pasirinkai šį universitetą: kodėl šis universitetas yra tavo pirmenybė? Kaip jis atitinka tavo tikslus ir interesus?

  5. Tikrink savo laišką: patikrink, ar laiškas yra gramatiškai teisingas ir sveikintinai rašytas. Taip pat įsitikink, kad laiškas yra struktūruotas ir logiškas, ir kad jame nėra klaidų ar netikslumų.